Feb

Vznik

Klub turistov Šurany vznikol v auguste roku 2006 ako občianske združenie podporujúce rozvoj turistiky pre tých, ktorí majú pozitívny vzťah k horám a prírode.

Hlavnou myšlienkou je spájať všetky vekové skupiny, vzájomne sa obohacovať o poznatky z geografie, flóry a fauny Slovenska a mať radosť zo spoločných zážitkov prežitých v prírode. Súčasne turistika, ako jedna z mála športových aktivít, je schopná utužovať rodinu ako celok venujúc sa spoločnému záujmu s rovnakým cieľom. Okrem telesnej námahy, kedy telo vypotí litre potu, je tu zastúpený aj adrenalín spojený s prekrásnymi pohľadmi do hlbokých slovenských dolín s tichým šumom lesa, čo je zase balzam na dušu.

Myslím si, že pre človeka tohto sveta, ktorý beží s časom o preteky a vlastne si ani neuvedomuje odkiaľ je a kam smeruje, je občasné spojenie s prírodou viac ako nutné.

Sme radi, že myšlienka založenia tohto klubu v Šuranoch bola správna a v mnohých z nás takáto činnosť vyvoláva istý druh patriotizmu, pretože Slovensko je prekrásna krajina, ktorá svojou jedinečnou prírodou má čo ponúknuť. Ak ju chceš spoznávať príď medzi nás, budeš vítaný!

Výbor:

Predseda: Mgr. Martin Kutálek